II Niedziela Adwentu – 04.12.2022 r.

II Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022 r.

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone przez Was na potrzeby remontowe i utrzymania naszej parafii.
  2. Od poniedziałku 21 listopada odprawiana jest Msza św. Gregoriańska w intencji ks. Proboszcza Pawła Bekusa w naszym kościele. Harmonogram Mszy św. znajduje się na stronie internetowej parafii oraz przy wyjściu z kościoła.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które potrwają do 6 grudnia. Rekolekcje prowadzi Mateusz Gawarski – rektor Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie. Witamy go serdecznie w naszej parafii! Nauki rekolekcyjne – w niedzielę na każdej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o 8 i 18.
  4. Zapraszamy serdecznie na Roraty – o 7 rano od poniedziałku do soboty dla parafian. W tym tygodniu z uwagi na trwające rekolekcje nie będzie Rorat o 8 rano w poniedziałek. Następne Roraty dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 będą w czwartek 8 grudnia o godz. 8 rano.
  5. Z racji Rekolekcji nie będzie także spotkania Kręgu Biblijnego. Następne odbędzie się 12 grudnia w salce pod kuchnią plebanii. Kolejne spotkanie dla poszukujących i wątpiących oraz dla pragnących pogłębić swoją wiarę (młodych w wieku od 18 do 35 lat) we wtorek o godz. 20 w salce przy zakrystii.
  6. Po Mszy św. można nabyć świece wigilijne Caritas oraz opłatki wigilijne w zakrystii. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest także kosz na jałmużnę adwentową dla potrzebujących z parafii. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo Adoracyjne o godz. 17.30. Spotkania Kół Żywego Różańca zostały zawieszone do miesiąca lutego 2023 roku.
  7. Po III Niedzieli Adwentu od 12 do 17 grudnia odwiedzimy pierwszą część parafii z wizytą kolędową-duszpasterską! Pragniemy odwiedzić docelowo wszystkich mieszkających na terenie naszej parafii po Uroczystości Trzech Króli. W przyszłą niedzielę podamy konkretne adresy mieszkań do których przyjdziemy w grudniu.
  8. W czwartek 8 grudnia o godz. 19 będzie kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  9. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

W środę 07.12. – Wspom. Ambrożego Doktora Kościoła

W czwartek 08.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny