I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Dzisiaj o godz. 17.15 – Gorzkie żale. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.15.
  2. Od Środy Popielcowej do końca Wielkiego Postu trwać będzie Modlitwa w wielkopostnych Kościołach stacyjnych. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  3. W środę, 13 marca, będziemy obchodzić Święto Papieskie i 6 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie 100 rocznica powstania Konferencji Episkopatu Polski i nawiązania pełnych stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Z tej racji o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej, zostanie odprawiona Msza Św. koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Kardynała Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej.
  4. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się od 31 marca do 2 kwietnia. Poprowadzi je ks. Marcin Różański, michaelita. Po nich następnego dnia – 3 kwietnia , będziemy obchodzić parafialny dzień chorych, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia.
  5. W imieniu społeczności naszego seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, z przeznaczeniem na jego utrzymanie.
  6. W przyszłą – niedzielę Wielkiego Postu, po wszystkich Mszach świętych, będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
About the Author