I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

I Niedziela Adwentu  27 listopada 2022 r.

1. W ostatni piątek pożegnaliśmy naszego ks. Proboszcza Pawła Bekusa. Po Mszy św. pogrzebowej pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza, w obecności licznie zgromadzonych kapłanów i wiernych oraz najbliżej rodziny ciało zmarłego ks. Pawła zostało przewiezione i złożone w grobie rodzinnym w Częstochowie. Dziękujemy Bogu za życie śp. ks. Pawła, jego kapłaństwo i posługę jako pasterz w naszej parafii. Polecamy go Bogu gorąco w modlitwie. Od poniedziałku 21 listopada odprawiana jest Msza św. Gregoriańska w jego intencji w naszym kościele. Harmonogram Mszy św. znajduje się na stronie internetowej parafii oraz przy wyjściu z kościoła.
  2. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny okresem Adwentu, dlatego zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, które odbędą się za tydzień od 4 do 6 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Mateusz Gawarski – rektor Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie pt. Sztuka słuchania. Jednocześnie zapraszamy serdecznie na Roraty – o 7 rano od poniedziałku do soboty dla parafian (szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci) oraz o 8 rano w każdy poniedziałek i czwartek Adwentu dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 przygotowującej się w tym roku do Komunii Świętej.
  3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie tradycyjnie w poniedziałek o godz. 19.00.  Ze względu na ujemne temperatury przenosimy na czas mowy spotkania do salki pod kuchnią plebanii – wejście przy garażach.
  4. Kolejne spotkanie dla poszukujących i wątpiących oraz dla pragnących pogłębić swoją wiarę (młodych w wieku od 18 do 35 lat) we wtorek o godz. 20 w salce przy zakrystii.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone na seminarium duchowne Archidiecezji Warszawskiej. Po Mszy św. można nabyć świece wigilijne Caritas oraz opłatki wigilijne w przedsionku kościoła. Opłatki są także do nabycia za dobrowolną ofiarą w zakrystii. Przy ołtarzu św. Józefa wystawiony jest także kosz na jałmużnę adwentową dla potrzebujących z parafii.
  6. Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo do Matki Bożej Królowej o 17.30.
  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek tradycyjnie zapraszamy do modlitwy w intencji kapłanów po Mszy św. o 8. W piątek możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania od godz. 17.30. Natomiast w sobotę po Mszy św. o 8 nabożeństwo do Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU OBCHODZIMY:

W środę 30.11. – Święto Św. Andrzeja Apostoła

W sobotę 03.12. – Wspom. Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera